Sunday, December 21, 2014

Dubbo Kart Club Major Sponsor

Championship Results

2014 Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Nicholas Riley

JUNIOR CLUB CHAMPION - Makk O'Neill

CADET CLASS CHAMPION - Makk O'Neill

ROOKIE CLASS CHAMPION - Ethan Smith

JUNIOR NATIONAL LIGHT CHAMPION - Luke Wrigley

JUNIOR NATIONAL HEAVY CHAMPION - Katie Everingham

 

BEST & FAIREST JUNIOR - Jackson Endacott

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Hunter Ross

ENCOURAGEMENT AWARDS: Payton Wray, Kyle Reynolds, Rueben Ross, Hannah Tailby, Anthony Labib, Cameron Whale.

 

CHAIN REACTION AWARD - Graham Reynolds

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Greg Cusack

PRESIDENT’S AWARD - Karl Ross

2013 Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Michael Riley

JUNIOR CLUB CHAMPION - Nicholas Riley

CADET CLASS CHAMPION - Mitchell Whale

ROOKIE CLASS CHAMPION - Blake Fardell

JUNIOR NATIONAL LIGHT CHAMPION - Nicholas Riley

JUNIOR NATIONAL HEAVY CHAMPION - Joshua Behn

CHAIN REACTION AWARD - Craig Tailby

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Dylan Frame

BEST & FAIREST JUNIOR - Mitchell Whale

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Makk O'Neill

PRESIDENT’S AWARD - Donna O'Neill & Rachel Wrigley

2012 Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Chris Riley

JUNIOR CLUB CHAMPION - Luke Wrigley

CADET CLASS CHAMPION - Blake Fardell

ROOKIE CLASS CHAMPION - Tyler Everingham

JUNIOR NATIONAL LIGHT CHAMPION - Luke Wrigley

JUNIOR NATIONAL HEAVY CHAMPION - Bradley Freeman

CHAIN REACTION AWARD - Steve Cuskelly

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Ethan Smith

BEST & FAIREST JUNIOR - Nicholas Riley

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Mitchell Whale

PRESIDENT’S AWARD - Darren Koenig

2011 Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Chris Riley

JUNIOR CLUB CHAMPION - Michael Riley

CADET CLASS CHAMPION - Blake Fardell

ROOKIE CLASS CHAMPION - Luke Wrigley

JUNIOR NATIONAL LIGHT CHAMPION - Joshua Behn

JUNIOR NATIONAL HEAVY CHAMPION - Jack Koenig

CHAIN REACTION AWARD - Craig Tailby

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Doug Baker

BEST & FAIREST JUNIOR - Joshua Behn

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Logan Monaghan

PRESIDENT’S AWARD - Steve Cuskelly

2009 Club Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Mark Fowler

JUNIOR CLUB CHAMPION - Luke Wrigley

CADET CLASS CHAMPION - Not Awarded

ROOKIE CLASS CHAMPION - Not Awarded

JUNIOR NATIONAL LIGHT CHAMPION - Not Awarded

JUNIOR NATIONAL HEAVY CHAMPION - Not Awarded

CHAIN REACTION AWARD - Darren Koenig

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Graham Brown

BEST & FAIREST JUNIOR - Not Awarded

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Not Awarded

PRESIDENT’S AWARD - Denise Hay

 

2007 Club Championship Results & Awards

SENIOR CLUB CHAMPION - Bert Wrigley

JUNIOR CLUB CHAMPION - Dylan Brown

CHAIN REACTION AWARD - Chris Holmes

AGRICULTURAL AWARD (PLOUGHMAN’S) - Michael Temesvary

MOST IMPROVED MIDGET/ROOKIE - Tom Ritchie

PRESIDENT’S AWARD - Terry Sonntag